Kategorie

DIY -Velikonoční dekorace

  • Petr Čep
  • 28.3.2021
DIY -Velikonoční dekorace

Velikonoční dekorace


Velikonoce se nám již neodmyslitelně blíží a k nim patří nejen skvělé jídlo, ale také spousta krásných dekorací.
Patří mezi lidové tradice, které jsou spojené s vítáním jara. Jsou spojené s oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista.
Tento svátek je určen zejména pro věřící, ovšem nejen v České republice je tento svátek velice rozšířený téměř mezi všemi, tudíž i mezi těmi, kteří se neředí mezi křesťany, či uznávají jiné nebo žádné náboženství.
Nejvýznamnější je pro nás hlavně den, kdy chodí chlapci s pomlázkou koledovat za děvčaty.
V tomto článku najdete různé tipy na dekorace, ze kterých vám některé mohou posloužit také jako výslužka pro koledníky, kteří zajisté ocení nápaditost vašeho daru.
Na Velikonoce si spousta z nás zdobí svůj dům či byt. Není se čemu divit, jelikož Velikonoční dekorace jsou plné nejrůznějších veselých barev, které prozáří každý domov. Zde se dozvíte o několika dekoracích, které si v pohodlí domova mohou vyrobit i ti méně zruční.


1) Vajíčkové rostlinky

Tato dekorace není nějak zvláště náročná, zato vypadá opravdu skvěle. Budete potřebovat vajíčka, která vyfouknete a odloupete vršek, poté nějakou zeleň, kterou do nich vložíte, formy na vajíčka, nějaké fixy nebo něco jiného, čím vyrobíte očička a případně nějakou mašličku. Vajíčka se zelení poté dáte do forem, nazdobíte a máte hotovo.
2) Slepičí plata


Na výrobu budete potřebovat plato, pár skořápek, zeleň, nějaké fixy a materiál na výrobu zobáčku a hřeben. Plata potom nazdobíte, vložíte do nich pár vajíček se zelení a dekorace je na světě!